Inne atrakcje

W Rabce-Zdroju jest wiele miejsc, dzięki którym na każdej dziecięcej twarzy pojawi się uśmiech. Są to m.in.:

Place zabaw – aktualnie w Rabce-Zdroju można odwiedzić 2 place zabaw. Place są wyposażone w nowe, atrakcyjne dla dzieci budowle i urządzenia w żywych kolorach. Dodatkowym atutem jest lokalizacja każdego z nich - obydwa znajdują się w Parku Zdrojowym: obok Tężni Solankowej i Pijalni Wód Mineralnych oraz nieopodal altany "Pod Grzybkiem".

 

Parki linowe – dwa niezależne parki znajdują cie na terenie Parku Zdrojowego. Jeden dedykowany maluchom mieści się obok placu zabaw i altany "Pod Grzybkiem". Drugi park znajduje się w sąsiedztwie Amfiteatru i oferuje atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.


Kucyki oraz przejażdżki dorożkami latem, a saniami zimą – w okolicy Deptaku i Fontanny ze słoniami dzieci mogą skorzystać z oferty przejażdżki kucykiem lub wspólnie z rodzicami zwiedzić Rabkę dorożką, a zimą saniami. Jest to niewątpliwa atrakcja, z której dzieci i rodzice chętnie korzystają.
Małpi Gaj – w budynku Domu Handlowego „Steskal” (dawniej „Gazda”) przy ul. Chopina na najmłodsze dzieci czeka Małpi Gaj. Jest to miejsce składające się z dwóch pomieszczeń. Zabawa tutaj jest znakomitym sposobem na spędzenie czasu aktywnie, wesoło, w towarzystwie innych dzieci.  I, co najważniejsze dla każdego rodzica, Małpi Gaj jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla najmłodszych. Godziny otwarcia: 10.00-19.00; tel. 785 442 225. Więcej informacji na stronie www.malpigaj.com

Skate Park – jest to specjalnie przygotowany plac przy ulicy Jana Pawła II, gdzie młodzi ludzie jeżdżący na dwóch, czterech i ośmiu kółkach mogą doskonalić swoje umiejętności wykonując na zamontowanych tam elementach różnego rodzaju ewolucje.
Lodowisko oraz górka do jazdy na sankach – obydwa te miejsca znajdują się przy ul. Orkana, obok Stadionu Miejskiego. Lodowisko jest czynne w sezonie zimowym; istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni łyżew. Górka zjazdowa znajduje się w odległości ok. 50 m od lodowiska.