Muzeum Górali i Zbójników

To wyjątkowe miejsce, do którego powinien trafić każdy odwiedzający Rabkę-Zdrój i okolice. Ekspozycja dotycząca górali zamieszkujących okoliczne góry i zbójników karpackich zadowoli osoby w każdym wieku. To jedyna nowoczesna, interaktywna i multimedialna wystawa o tej tematyce w Małopolsce! Młodsi będą mogli spróbować góralskiego komfortu i doświadczalnie poznają jak dawniej radzono sobie z codziennymi czynnościami. Wejdą również w świat zbójników, gdzie czekają skarby do odkrycia – wytrwali zdobędą Odznakę Tropiciela Zbójników!

 

Starsi poczują klimat zabytkowej chałupy góralskiej, zobaczą ekspozycję etnograficzną wzbogaconą o ciekawe multimedia. Poznają też nietuzinkową twórczość Jana Fudali – Jaśka z Gorców. Ponieważ zwiedzanie ma być przygodą i przyjemnością, przemierzą teren idąc szklakiem humoru góralskiego z rysunkami m.in. Zygmunta Pytlika.


Wszystko to w malowniczym miejscu nad brzegiem Raby, w zabytkowej chałupie góralskiej, zamku gdzie słychać zbójnickie ciupagi, kolibie Śleboda, gorczańskim szałasie pasterskim, wciąż pachnącym oscypkami oraz wśród malowniczych kapliczek, przy dzwonniczce i lochach zbójnickich!

Muzeum Górali i Zbójników proponuje oprowadzanie w wielu językach jak również prezentacje i warsztaty regionalne. Grupy mogą liczyć na realizację indywidualnych, nawet najbardziej niekonwencjonalnych zamówień

Źródło informacji: Muzeum Górali i Zbójników


 Otwarte codziennie:

od maja do końca września w godz. 9:30 - 18:00

od października do końca kwietnia w godz. 10:00 - 17:00

 

 Muzeum nie pracuje w Święta: 01.01, 06.01, I dzień Wielkanocy, 15.08, 01.11, 11.11, 24-25.12


 ul. Sądecka 4, 
100 m od zabytkowego, drewnianego kościoła

 tel. 795 222 925

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 https://www.facebook.com/muzeumzbojnikow

 www.muzeum-zbojnikow.pl