Amfiteatr

Rabczański amfiteatr, zwany także muszlą koncertową znajduje się przy ulicy Chopina i przylega do deptaku spacerowego prowadzącego do fontanny ze słoniami.


 


Obiekt służy mieszkańcom i gościom już ponad 40 lat. W latach 2011 – 2012 przeszedł kompleksową modernizację dzięki której zyskał zadaszenie nad częścią dla widowni oraz został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na widowni zasiąść może ponad 800 osób. Uroczyste otwarcie amfiteatru po modernizacji miało miejsce 1 lipca 2012 roku.
Muszla koncertowa stanowi centrum wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Uzdrowisku. Gmina Rabka-Zdrój rokrocznie opracowuje szczegółowy kalendarz imprez, które wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju, realizuje na terenie amfiteatru.


 


W planie imprez znaleźć można atrakcje dla całej rodziny – koncerty, spektakle i konkursy.Są to m.in. rabczańska Majówka i Sylwester, występy kabaretów, Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Latem na scenie amfiteatru odbywa się Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych podczas którego swój folklor prezentują dzieci z różnych regionów górskich oraz cykliczne występy teatralne dla najmłodszych w ramach Wakacyjnego Festiwalu Bajek.Od niedawna amfiteatr jest również siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju.


Miejski Ośrodek Kultury

ul. Chopina 17

tel. fax. 18 26 76 626; tel. kom. 502 985 974

Godziny pracy: 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku


Więcej informacji o imprezach odbywających się w amfiteatrze:

tutaj